O PRZEDSZKOLU

Historia przedszkola

Od dnia 1 września 2015 roku przedszkole zostało przekształcone na Niepubliczne Przedszkole "Jarzębinka" oraz dołączyło do nas Niepubliczne Przedszkole i Żłobek "Stokrotka" których organem prowadzącym jest Stowarzyszenie "Razem z Jarzębinką".

HISTORIA            NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA „STOKROTKA”

W miesiącu kwietniu 2015 roku Uchwałą Rady Miejskiej w Jarocinie Publiczne Przedszkola  i Żłobek zostały przeznaczone do likwidacji. W związku z tym Rodzice i nauczyciele z przedszkola nr 6 „Jarzębinka” założyli Stowarzyszenie „Razem z Jarzębinką” i przystąpili do złożenia  oferty konkursowej na przedszkole „Jarzębinka” i „Stokrotka” oraz Żłobek „Stokrotka”. Oferta okazała się atrakcyjna dla Władz miasta, dzieci i rodziców i w ten sposób Stowarzyszenie „Razem z Jarzębinką” przejęło wszystkie trzy placówki. Od 1 września 2015 roku rozpoczęliśmy swoją działalność jako Niepubliczne Przedszkole „Stokrotka”.  Na dyrektora placówki została powołana mgr Beata Majkowska.

Niepubliczne Przedszkole „Stokrotka” mieści się w dwukondygnacyjnym budynku, położonym w centrum miasta. Budynek przedszkolny otacza ogród z wieloletnimi różnorodnymi drzewami, które podczas upalnych, słonecznych dni stwarzają dzieciom możliwość korzystania z cienia. W ogrodzie wyposażonym        w urządzenia przystosowane do wieku i potrzeb dzieci odbywają się codziennie zajęcia rekreacyjne, a także festyny i spotkania o charakterze sportowym. Posiadamy także ścieżkę edukacyjną z zakresu przyrody.

W przedszkolu funkcjonuje siedem grup, które obsługuje własna kuchnia, przygotowująca wszystkie posiłki zgodnie z normami żywieniowymi, dostosowując menu również dla dzieci z alergiami. Kameralne warunki tworzą sprzyjającą atmosferę dla rozwoju dzieci i ich dobrego samopoczucia. Nauczyciele kształtują postawy dzieci, uczą otwartości na potrzeby innych, kształtują postawę tolerancji i akceptacji, kreują przestrzeń sprzyjającą podejmowaniu przez dzieci różnych decyzji. Uczestnicząc w zajęciach z Panią Melodią przedszkolaki poznały różne kraje, ich kulturę, styl codziennego życia a przede wszystkim muzykę i instrumenty.

Dyrektor przedszkola wraz z kadrą pedagogiczną wychodzi do rodziców i ich pociech z ciekawą ofertą. Dzieci uczestniczą w wielu kampaniach zdrowotnych inicjowanych w placówce, jak i organizowanych wspólnie z SANEPiD – em.  Przedszkolaki uczestniczyły także w programach takich jak: Mamo, tato piję wodę, Moje dziecko idzie do szkoły, Czyste powietrze wokół nas oraz programie z zakresu edukacji ekologicznej.

Dzieci i ich rodzice angażowani są do różnorakich akcji charytatywnych, czego przykładem jest zbieranie plastikowych nakrętek, koncert charytatywny dla Rafałka, akcje charytatywne na rzecz potrzebujących, zbiórkę karmy na potrzeby Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radlinie, a także kartka świąteczna dla żołnierzy przebywających na misji w Afganistanie, Bajka trzech pokoleń Stowarzyszenie na rzecz rozwoju kultury i oświaty na wsi „Słoneczko”.

Dyrektor i nauczyciele tworzą warunki do rozwoju uzdolnień dzieci m.in. poprzez przygotowanie ich do występów, konkursów, spartakiad sportowych. Dzięki temu mają możliwość zaprezentowania swoich talentów i zdobycia laurów. Przykładem tego jest II miejsce w Konkursie piosenki patriotycznej i religijnej, I miejsce w Gminnym i Powiatowym Konkursie Tańca w Cielczy, I miejsce w konkursie kolęd.

Nasza pani dyrektor nawiązała także współpracę z Filharmonią Pomysłów, która prowadzi  w przedszkolu różnorodne uroczystości i imprezy. Poza tym atutem naszym jest otwarcie się na rozwój dziecka i dlatego w przedszkolu organizowane są różnorodne wycieczki mające na celu poznanie najbliższego środowiska, kultury i zwyczajów wielkopolski  i nie tylko (Górecznik, Teatr  w Kaliszu, Poznaniu, Wrocław – wystawa klocków Lego. Hermanów, Józefów,Gniezno ).

W okresie wakacyjnym oprócz czynnego przez dwa miesiące przedszkola organizowane są półkolonie dla dzieci, na których nie brakuje różnorodnych atrakcji i dlatego cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród rodziców i dzieci.

Posiadamy swoją koncepcję i wizję przedszkola, gdzie pragniemy wzbogacić plac zabaw, doposażyć sale zajęć by uatrakcyjnić zajęcia i pobyt dzieci w naszym przedszkolu.