O PRZEDSZKOLU

REGULAMIN ŻŁOBKA

Regulamin Żłobka

Niniejszy Regulamin powstał przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie Państwa Dzieci. Prosimy o wnikliwą lekturę i przestrzeganie go.

Informacje podstawowe

1.Palcówka opieki dziennej nad dziećmi „Stokrotka” ,zwana dalej placówką ,mieści się przy ulicy Hallera 8a

2.Placówka sprawuje funkcję opiekuńczą oraz wychowaczo – dydaktyczną nad dziećmi w wieku od 13 miesiąca do 3 lat

3.Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30-17.00 przez cały rok kalendarzowy z wyłączeniem świąt kościelnych i dni ustawowo wolnych od pracy.

4.Placówka może liczyć maksymalnie 50 dzieci, z zachowaniem ustalonej

opieki, to jest jedna wychowawczyni – 8 podopiecznych

Bezpieczeństwo dzieci

5.Do odebrania dziecka upoważnieni są rodzice oraz wskazani przez nich pisemnie opiekunowie .Nie ma możliwości telefonicznego wskazania opiekuna odbierającego dziecko.

6.W przypadku stwierdzenia , że rodzic lub wskazany opiekun, co do którego zachodzi obawa, że nie gwarantuje odpowiedniej opieki nad dzieckiem( stany emocjonalne, odurzeniei inne)dziecko pozostawia się do momentu przybycia zawiadomionej przez żłobek innej uprawnionej do odbioru  dziecka osoby.

7. Rodzic ma obowiązek oddawania dziecka opiekunowi w szatni i odbierania dziecka z placówki z rąk opiekuna w szatni.

8.Rodzice/opiekunowie zobowiązani są przyprowadzać zdrowe dziecko

9.Dzieci chore lub z objawami chorobowymi nie będą przyjmowane do żłobka.

10.Ważne sprawy dotyczące dzieci będą przekazywane bezpośrednio rodzicom przez opiekunki z poszanowanie praw do prywatności

Organizacja

11.Rodzice oddając dziecko pod naszą opiekę zobowiązani są dostarczyć ubranka i przybory toaletowe.

12.Szczegóły planu dostosowane do indywidualnych potrzeb dzieci.

13.Każdego dnia proponujemy dzieciom 5 posiłków

• śniadanie
  • II śniadanie
  • zupa
  • II danie
  • podwieczorek
  • owoc i przekąski

14.Szczegóły dotyczące posiłków zostaną omówione z rodzicami aby uwzględnić indywidualne potrzeby dzieci ( np.alergie).Jeśli dziecko nie korzysta z oferowanych przez placówkę posiłków, rodzice są zobowiązani je dostarczyć.

Opłaty

15.Opłata ( czesne za pobyt dziecka w żłobku wg.cennika podanego na stronie internetowej.

16.Cena dziennego ( dieta dzienna) wyżywienie wynosi 4,60 zł PLN.

17.Odliczana jest stawka żywieniowa lub urlopowania dziecka.

18.Rodzice/opiekunowie zobowiązani są wnosić czesne z góry na następny miesiąc do 15 dnia każdego miesiąca .Brak dokonania opłaty w terminie skutkuje wezwaniem do zapłaty wyznaczeniem 5-  dniowego terminu zapłaty. Brak zapłaty w wyznaczonym dodatkowym terminie skutkuje skreśleniem dziecka z listy jest jednoznaczne z rozwiązaniem umowy.

19.Wszelkie opłaty na poczet placówki wnoszone będą przelewem na rachunek bankowy

Nr konta bankowego :

Bank Spółdzielczy :56842700090035912420000001

Żłobek Niepubliczny Stokrotka

ul.Hallera 8a

63-200 Jarocin

( w tytule przelewu prosimy podać imię i nazwisko dziecka)

Postanowienia końcowe

20.Rodzice/opiekunowie podpisując umowę powierzenia dziecka pod opiekę placówki zobowiązują się do przestrzegania niniejszego regulaminu

21.Pracownicy placówki zobowiązują się do przestrzegania regulaminu oraz do zapewnienia państwa dzieciom bezpieczeństwa oraz optymalnych warunków do ich rozwoju i szczęśliwego dzieciństwa

22.Niniejszy regulamin stanowi integralną część umowy z placówką.